http://ari-magazin.com/resimler/banner/tuerkiyemfm.jpg

Türkce
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

76 ülkeye Jeans kumaşı ihracatı

Münih’teki denim kumaş (jeans kumaşı) fuarı ‘Blue Zone’ ye katılan 18 Türk firmasından biri olan İSKO Dokuma İşletmeleri Satış Müdürü Mehmet Akgünlü “76 ülkeye yılda yaklaşık 100 milyon metre jeans kumaşı ihracat ediyoruz” dedi.

ARI / MÜNİH / Ahmet İNCEL

ALMANYA’NIN Münih kentindeki uluslarası denim kumaş (jeans kumaşı) fuarı ‘Blue Zone’ ye Türk firmaları damgasını vurdu. Dünya’nın çeşitli ülkelerinden 227 firmanın katıldığı fuara Türkiye’den 18 firma katıldı. Fuarda en büyük standı olan firmalardan İSKO Dokuma İşletmeleri’nin Satış Müdürü Mehmet Akgünlü “Dünya jeans kumaşı piyasasında artık Türkiye’nin ağırlığı inkar edilemez. Dünya’ nın ünlü jean markalarının yüzde etmişi jeans kumaşını Türkiye’den alıyor. Biz Sanko grubuna bağlı İSKO Dokuma İşletmeleri olarak 76 ülkeye yılda yaklaşık 100 milyon metre jeans kumaşı ihracat ediyoruz. 35 ülkede temsilciliğmiz var. Sürekli yenilikler gerektiren jeans kumaşı piyasasında global düşünmek zorundayız ve sürekli yenilikler yaparak piyasada söz sahibi olmayı sürdürmek zorundayız” dedi. Fuara katılan ve Türkiye’nin en eski tekstil firmalarından olan Orta Anadolu Tekstil’in satış sorumluları Deniz Koy ve Berke Aydemir Kayseri ve Bahreyn’de fabrikaları olduğunu söylerlerken, yılda 60 milyon metre jeans kumaşı ihracatı yaptıklarını vurguladı. Çalık Denim firması satış ve pazarlama müdürü Fatih Türk ise yılda 20 milyon metre jeans kumaşı ihraç ettiklerini belirtti. Fuara Türkiye’den A&E Accessories, Bossa Denim, Çalık Denim, DeriDesen Etiket, Dplus, DYNAMO Denim Kumaşçılık Ltd. , Gediz Kumaş, İSKO, Kilim Denim, Kipas Denim, Le Faxx Jeans, Marassi Denim (Şirikçioğlu Mensucat AŞ.), Matesa Tekstil Sanayi, Orta Anadolu, Realteks Tekstil, Remar Textile, Turteks ve Zares Tekstil Sanayi firmaları katıldı.

 

(SOLDAN ITIBAREN) SULTAN BAYKAL, MEHMET AKGÜNLÜ, SELCUK EKE, MARCO LUCIETTI

 

(SOLDAN ITIBAREN) Başak SEÇKIN, ATANUR ÖZDEMIR, CEVDET BAYKAL, SELÇUK EKE, FATIH TÜRK, GÜLPERİ ERKANLI ve CALIK DENIM satis elemanları...

 

(SOLDAN ITIBAREN)) BAŞAK SEÇKIN, ATANUR ÖZDEMIR, CEVDET BAYKAL, BERKE AYDEMIR, DENİZ KOY, SELÇUK EKE

Facebook`ta Paylaş
ari-magazin.Com