http://ari-magazin.com/resimler/banner/tuerkiyemfm.jpg

Türkce
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Türkiye, Münih Turizm Fuarı’nın gözdesi...

Türkiye, Münih Turizm Fuarı’nın gözdesi...

 

60 ülkeden 1200 firmanın katıldığı Münih Turizm Fuarı’nda  (f.r.e.e), 300 metrekarelik Türkiye pavyonu 22 Türk firmasıyla fuarın en gözde standı oldu. Türkiye standını Hırvatistan Turizm Bakanı Darko Lorencin’in yanı sıra Bavyera Ekonomi Bakanı Yardımcısı Franz Josef Pschierer ziyaret etti. Fuar 23 Şubat’a kadar açık kalacak. 

 

ARI / Münih / Ahmet İNCEL 

 

Dünyanın sayılı turizm pazarlarından biri olan Münih Turizm Fuarı’nda  (f.r.e.e) başladı. 60 ülkeden 1200 firmanın katıldığı fuarda T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın standında aralarında THY’nın bulunduğu 22 Türk firması tanıtım yaptı. Fuarın açılışında hazır bulunan Münih Başkonsolosu Hidayet Eriş ve Kültür Ataşesi Osman Şahin, standı ziyaret eden  Hırvatistan Turizm Bakanı Darko Lorencin’in yanı sıra Bavyera Ekonomi Bakanı Yardımcısı Franz Josef Pschierer’i ağırladı. Antalya-Side ve Manavgat ve civarının tanıtımına ağırlık verilen Türk pavyonunda Kumluca Kaymakamı Canan Hançer Baştürk’te yöresini tanıttı. Türk fuarı önünde Karadeniz yöresi oyunlarını sunan Münih Türkiyem Folklor ekibi büyük alkış aldı.

Türkiye Almanların gözdesi olmaya devam ediyor

Türk turizmi ile ilgili bilgiler veren Kültür Ataşesi Osman Şahin Almanların Türkiye’ye olan ilgisini sürdüğünü söylerken “2013 yılında ülkemize gelen 35 Milyon turistin 5,014’i Alman ve bu turistler ülkemize toplam 32 Milyar dolar döviz girdisi sağlamışlardır. 2023 hedefimiz ise 50 milyon turist ve 50 milyar dolar döviz girdisidir” dedi. Türk Hava Yolları Münih Müdürü Salih Bayraktar ise “THY olarak her gün Münih’ten İstanbul’a 5 sefer yapmaktayız. Geçen yıl Münih’ten tam 402 bin yolcu Türkiye’ye taşıdık” dedi. 

Münih Turizm Fuarı (f.r.e.e) 23 Şubat Pazar gününe kadar sürecek. 19. 2.2014  carsamba.

 (Soldan itibaren) Canan Hançer Baştürk, Hidayet Eriş, Franz Josef Pschierer, Darko Lorencin, Osman Şahin.

300 metrekarelik Türkiye pavyonu 22 Türk firmasıyla fuarın en gözde standı oldu.

 Türk fuarı önünde Karadeniz yöresi oyunlarını sunan Münih Türkiyem Folklor ekibi büyük alkış aldı.

Türk Hava Yolları Münih Müdürü Salih Bayraktar(sağdan ikinci) standı ziyaret edenlerle yakından ilgilendi.   

Facebook`ta Paylaş
ari-magazin.Com