http://ari-magazin.com/resimler/banner/tuerkiyemfm.jpg

Türkce
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

ALMANYA’DAKİ BAŞARILI İŞ ADAMLARIMIZ

[Sayı: 76 – MAYIS / HAZİRAN / TEMMUZ 2009]

Vedat Yılmaz: “Kişinin mali, sosyal, medeni durumu ne olursa olsun, yeni EU - GmbH´sıyla 48 saat içinde gerçek iş adamlığına hazırlıyoruz, yani ikinci baharını yaşatıyoruz.”


ARI: Bize şirketiniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Euro Consulting & Commerce Danışmanlık şirketi 2003 yılında Türk, Alman ve İngiliz ortaklı olarak kurulmuş ve faaliyetine Münih´te (Bavyera – Almanya) başlamıştır. Londra, Stuttgart, Nürnberg, Frankfurt ve Köln şehirlerinde irtibat bürolarımız vardır.

Müşterilerimizin ticari, hukuki ve mali sorunlarına birlikte çalıştığımız Mali Müşavir, Avukat, Noter ve hukuk danışmanlarıyla yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Kişinin mali, sosyal, medeni durumu ne olursa olsun yeni EU – GmbH´sıyla 48 saat içinde gerçek iş adamlığına hazırlıyoruz yani ikinci baharını yaşatıyoruz.

Şirketimizin kurulduğundan bugüne kadar, daha önce ticarette başarılı olamamış veya şahsi gewerbeyle çalışan, iflas etmiş takriben 1500 eski ve yeni esnafa, girişimciye kurduğu çok avantajlı, başarılı ve rizikosuz, iki alman noteri tastikli, HRB nolu, alman bankasıncan Kontolu, Kredi Kartlı, Finanz- ve Leasing problemi olmayan EU - GmbH´sı ile ve verdiği danışmanlık hizmetleriyle haklı olarak onurlu ve gururludur. Bunun en güzel kanıtı müşterilerimizin bize gösterdikleri itimat ve güzel tevvecühleri bizi başkalarına ve dostlarına tavsiye etmeleridir. Müşterilerimizin büyük çoğunluğu EU ülkelerinden gelen girişimcilerdir..

Şirketimizin hizmet yelpazesi içerisinde Tüketici (şahsi) ve şirket iflas analizi, şirket kurma (EU GmbH´sı) iş müsadeleri alma, Kuruluş Teşviği (Gründungszuschuss / Überbrückungsgeld) alma Raporu, Fizibilite (proje öneri dosyası – Businessplan) ve Devlet Teşvikleri ve İş Kredileri Danışmanlığı bulunmaktadır. Türk, Alman ve İngiliz kökenli uluslararası danışmanlık şirketi olarak sanayi, ticaret ve hizmet sektöründeki Esnaflara, Firmalara, eski yatırımcılara ve yeni girişimcilere Almanya´da ve Avrupa´da danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca yeni EU Ticaret Kanunlarının sunmuş olduğu fırsatları müşterilerimize ücretsiz olarak açıklıyoruz. Net bilgiler, Tecrübe ve dürüstlük uzun süreli ve sağlam ilişkileri oluşturmaktadır. İlkelerimizin başında müşteri memnuniyeti ve bunun yanında kalite ön sırada gelmektedir – İşiniz işimiz, başarınız başarımız felsefesiyle, müşterilerimize kendileri için kurduğumuz şirketlerle başarılı, güçlü olmaları ve rizikosuz, problemsiz para kazanmaları için çalışıyoruz. Danışmanlıklarımızda kolay ve uygulanabilir çözüm önerileri yer almaktadır. Danışman olarak sadece bilgi vermiyor, aynı zamanda uygulamacı olarak müşterilerimizi hep destekliyor, ikinci ve çok kuvvetli güç olarak yanlarında yer alıyoruz.

ARI: Şirket danışmanlığı nedir?
Şirket danışmanlığı bilgi ve tecrübe sahibi, bağımsız kişi veya kuruluşların belirli bir ücret karşılığında işletmelerin sorunlarının belirlenmesi, nedenlerinin araştırılması ve çözümü için en uygun önerilerin geliştirilerek eğer istenirse bu önerilerin işletmede uygulanmasına destek olmayı içeren hizmetlerdir.

ARI: Niçin yönetim danışmanlarına ihtiyaç duyulur?
İşletmeler idari, mali, teknik, pazarlama vb. konularda çok değişik sorunlarla karşılaşabilirler. Çoğu kez birden fazla sorun içiçedir. Sorunun tesbiti çoğu zaman çözüm getirilmesinden daha zordur. İşletmelerin ana işlevleri yanında ortaya çıkan sorunları gidermek için çok değişik konularda personel istihdamı mümkün olmadığı gibi gerekli de değildir. Bu ihtiyaç konusunda yeterli bilgi ve tecrübe birikimine sahip, danışmanlık nosyonu kazanmış kişilerin geçici bir süre görevlendirilmesi ile en etkin ve verimli bir şekilde sağlanabilir. Bu tip hizmetlerin danışmanlardan alınmasının bir diğer avantajı ise danışmanların bağımsız olmaları, etki altında kalmamalarıdır.

ARI: Şirketinizde meslek eğitimi veriliyor mu?
Evet, şu anda şirketimizde 4 kızımız meslek, her ay onlarca gencimizde staj yapıyor. Meslek eğitiminde IHK München ile birlikte çalışıyoruz.

ARI / Münih


Facebook`ta Paylaş
ari-magazin.Com