http://ari-magazin.com/resimler/banner/tuerkiyemfm.jpg

Türkce
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Bir dakikada sesimi duy..ABD Münih Baskonsoloslugundan medyaya seminer

 

 1 dakikada sesimi duy

 

ABD Münih Başkonsolosluğu Müslüman temsilcilere özel medya semineri düzenledi

 ARI / Münih

MÜNİH – ABD Münih Başkonsolosluğu, Bavyera Hükümeti Uyum Sorumlusu işbirliğinde Bavyera’daki Müslüman temsilcilere özel iki günlük medya semineri düzenledi. Los Angeles’den semineri vermek için Münih’e gelen MIMA Media Genel Müdürü filmci Christoph Alexander Geiseler, kursiyerlere 24 saat içinde 1 dakikalık video hazırlamak için teknik bilgileri öğretti. Seminer ABD Halkla İlişkiler Konsolosu Türk asıllı Leyla Ones ve ABD Kültür Müdürü Dr. Nina Gartz tarafından düzenlendi. Seminer sayesinde Müslüman yöneticiler özellikle facebook ve YouTube gibi sosyal medyada faaliyetlerini tanıtmak ve görsel medya alanında yayın yapmak için gerekli beceriyi öğrendiler.

 

Müslümanlar “Barış için Sesler” çektiler

Seminerin başlangıcında deneyimli gazeteciler Dorothea Grass ve Thomas Schaller “Bavyera’da Medya Kuruluşları” hakkında bilgi verdiler. Müzisyen ve filmci Geiseler ise seminer sayesinde çekim hazırlığı, senaryo, kamera kullanımı, ışık ve ses düzeni, arşivleme ile video kesim programı kullanması konularını işledi. ABD Dışişleri Bakanlığı adına 5 kıtada 50 uyum projesi ile kültür elçisi ve teknik uzman olarak görev alan Geiseler, Münih’te de “Voices for Peace” (Barış için Sesler) mesajı içeren video çekim semineri ile yıllardır edindiği deneyimlerini Müslüman kuruluşların temsilcileri ile paylaştı.

 

Resim:

 

video-abd1:

ABD Dışişleri Bakanlığı adına 5 kıtada 50 uyum projesi ile kültür elçisi ve teknik uzman olarak görev alan Christoph Geiseler (ortada), Münih’te “Voices for Peace” (Barış için Sesler) mesajı içeren video çekim semineri verdi.

 

video-abd2:

Seminer sayesinde Müslüman yöneticiler özellikle facebook ve YouTube gibi sosyal medyada faaliyetlerini tanıtmak ve görsel medya alanında yayın yapmak için gerekli beceriyi öğrendiler.

 

Müslümanlar “Barış için Sesler” çektiler

Facebook`ta Paylaş
ari-magazin.Com