http://ari-magazin.com/resimler/banner/tuerkiyemfm.jpg

Türkce
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Karadenizliler Münih’te coştu

 

Münih Trabzon-Karadeniz Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği “Karadenizliler Gecesi”nde binin üzerinde Karadenizli kemençe eşliğinde bol bol horon tepti.

 

 

ARI / MÜNİH /Ahmet İNCEL

 

 

Münih Trabzon-Trabzon Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 7. kez düzenlediği geleneksel “Karadenizliler Gecesi”’ nde binin üzerinde Karadenizli kemençe eşliğinde bol bol horon tepti. Ata düğün salonundaki gecede açılış konuşması yapan dernek başkanı Süleyman Aydın “biz burada sadece Karadenizliler olarak bulunmuyoruz. Türkiye’nin neresinden gelmiş olursak olalım, artık Almanya’nın bir parçasıyız” dedi.

 

Derneğin folklor ekibinin sunduğu halk oyunları gösterisini kaydetmek için cep telefonlarıyla pistin etrafını dolduran konuklar, en iyi görüntüyü alabilmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Gizem Kara, Ergün Kılıç, Samet Kıran, Gökhan Şanlı ve Ahmet Kaplan gibi Karadenizli sanatçıların sahne aldığı gecede konuklar uzun halay kuyruklarıyla sahne dışına taştılar. Sevilen sanatçı İsmail Çeliker’in sunduğu mini konser ise geceye ayrı bir renk kattı. Gecede, özellikle gençler kolbastı figürleriyle ile tüm hünerlerini gösterdiler.

 

 

Facebook`ta Paylaş
ari-magazin.Com