http://ari-magazin.com/resimler/banner/tuerkiyemfm.jpg

Türkce
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Trabzon ve Karadeniz Kültür-Dayanisma Derneginde secim...

Süleyman Aydin 7.kez baskan secildi...

ARI / Münih / Esin Tekige

10 yildan beri aktif olarak etkinliklerini sürdüren Münih'teki Trabzon ve Karadeniz Kültür-Dayanisma Dernegi 6.dönem olagan genel kurul secimine 86 üyeden 56 üye secimlere oy vermek icin katildilar. Recep Dereli, Avukat Serdal Altuntas ve Coskun Belek'ten olusan divan heyetinin baskanligini Serdal Altuntas üstlendi. Baskan Süleyman Aydin konusmasinda dernek calismalari hakkinda genis bilgi verdikten sonra Denetleme Kurulunun raporu okundu ve dernegin tüm etkinliklerinin muhasebesi, gelir gideri hakkinda bilgi verildi. Bu sekilde eski yönetim aklandiktan  sonra tüzüge uygun sekildeyeni yönetim kurulu secimi baslatildi. Yapilan secim sonucunda Süleyman Aydin oybirligiyle yine baskan secildi.

Dernegin 10 yildan beri baskanligini yapan Süleyman Aydin anlamli konusmasinda özetle söyle dedi: "Dernek calismalarina daha cok üye katilmali ve dernegimiz daha iyi düzeye getirilmeli. Bu arada etkinliklerimizin daha güzel ve daha büyük capta olmasi acisindan bayanlarimiza da büyük sorumluluk düsüyor. bayanlarimiza da cok büyük is düsüyor. Baskan; Dernegin Bavyera'da düzgün calisan, kapanma tehlikesi olmayan, hesabi kitabi dogru, kültürel-sosyal etkinlikleriyle göz dolduran nadir derneklerden biri oldugunu vurguladi ve üyelerin de dernek calismalarinda aktif rol oynamalari gerektigini sözlerine ilave etti.

86 gibi az üye sayisiyla secime gitmekten duydugu üzüntüyü belirten baskan Süleyman Aydin; yalniz Münih'te Trabzon nüfusuna kayitli 7500 kisinin yasadigini (Kaynak:Nijerya Büyükelcisi ve eski Münih Baskonsolosu Ali Rifat Köksal) buna ragmen kendi hemsehrilerinin bile üye olmayip, dernek calismalarina katilmadigini, her konuda oldugu gibi katilimci olmayip, duyarlilik göstermediklerini ifade etti.

 

Yeni Yönetim Kurulu: Baskan Süleyman Aydin, 2.Baskan Ismail Ayar, Süleyman Tosun, Ali Cavusoglu, Dursun Özcan, Ihsan Kilic ve Ayse Safak'tan olusmakta.

 

Denetleme Kurulu Baskanligina Hüseyin Delemen, Danisma Kurulu Baskanligina Ismail Yildiz secildi. 13.10.2013

 

Dernekte yeni etkinlikler

* Her pazar, Neuherberger caddesi 90 numarada 13.00 - 17.00 arasi teknik baskan Sinasi Özdemir yönetiminde folklor calismalari devam ediyor.

* Dernegin Landwehr Caddesi 30 numaradaki lokalinin 2.katinda yeni kütüphane olusturulacak, genclere orada ders calisma olanaklari sunulacak.

* Dernekte türkce okuma yazma kurslari, en az 5 kisi talep ettigi zaman almanca kurslari baslatilacak.

 

 

DUYURU * DUYURU * DUYURU

 

7. BÜYÜK KARADENIZ GECESI...

 

25.12.2013 tarihinde 16.00 - 24.00 arasi

 

genis bir sanatci kadrosu katilimiyla Münih'te Wrede caddesindeki

 

POSTPALAST ATA DÜGÜN SALONUNDA

 

 gerceklestirilecektir.

Eski Denetleme Kurulu üyesi Irfan Habiboglu adina yine Denetleme Kurulundan Ismet Sen baskan Süleyman Aydin'a takdir plaketi verdi.

 

Yeni Yönetim Kurulu: soldan: Dursun Özcan, Imhsan Kilic, Ismail Ayar, Süleyman Aydin,Ali Cavusoglu, Süleyman Tosun, Ayse Safak

 

Divan Heyeti, Baskan ve Denetleme Kurulu Üyeleri.

 

Facebook`ta Paylaş
ari-magazin.Com