http://ari-magazin.com/resimler/banner/tuerkiyemfm.jpg

Türkce
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Mete Duyar`ı bugün Yitirdik..!

Berlin, 25 Şubat 2014

Sevgili Dostum Mete Duyar`ı bugün Yitirdik..!

 

Değerli Arkadaşlar,

 

Mete Duyar yaşamı boyunca Hamburg`lu ve Almanyalı Türk emekdaşlarının hak ve çıkarlarını inanç ve kararlılıkla savundu. O herzaman ve her yerde eğilmeden, bükülmeden haksızlığa karşı, haklı olandan yana tavır aldı. Türk Danış`ın Sosyal Hizmetler Uzmanı olarak her bir vatandaşımızın sorunlarının çözümünde ömrü boyunca elinden geleni yaptı.

 

Son 10 yılını da, verilen uzun uğraşlar sonucu 2004 yılında kurulan emeklilerin buluşma yeri „LİMAN“`a ayırdı. Mete Duyar, „Liman“ ın (onun tabiriyle koruma alanı, sığınak) fahrî olarak kurucusu, başkanı, yöneticisi

oldu. Hastahanede yaşam mücadelesi verirken bile, kendisiyle görüşen Ali Kurtuldu arkadaşımıza Liman`ı düşündüğünü söylüyordu.

 

Almanyalı Türklerin örgütlenmesinde, „Hamburg ve Çevresi Türk Toplumu“'nun (TGH) ve „Almanya Türk Toplumu“'nun (TGD) kurulmasında bizlere her zaman büyük destek oldu. Onunla uzun yıllar TGH (daha önceki ismi: Türkiye Göçmenler Birliği Hamburg) yönetim kurulunda birlikte çalıştık. Yaz tatili hariç, her salı akşamı yaptığımız Yönetim Kurulu Toplantılarında o vardı. Toplantılarımız sona erince bitmez tükenmez fıkralarıyla bizi güldürür ve neşelendirir, yoğun geçen tartışma ve çalışmaların yükünü üzerimizden alırdı.

 

Onu en derin şükran duygularımla ve rahmetle anarken, eşine, sevgili kızına, akrabalarına, Liman`ın tüm üyelerine, TGH ve TGD üyesi arkadaşlarıma başsağlığı diliyorum. Mete 80 yaşındaydı, ama o yaşam dolu dostumuzu yine de erken yitirdik.

 

Hakkı Keskin

.

Facebook`ta Paylaş
ari-magazin.Com