http://ari-magazin.com/resimler/banner/tuerkiyemfm.jpg

Türkce
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Rekabetin güçlü olduğu Kuruyemiş Sektöründe dört dörtlük bir iş adamı: İzzet Okumuş

 

 

 

Hani işinde uzmanlaşmış, başarılı bir kimse için "mesleğinin erbabı" ya da "işinin ustası" deriz ya. İzzet Okumuş ta bu tabire uyan, dört dörtlük bir iş adamımız. İşte başarılarını borçlu olduğu özellikleri: Strateji oluşturma, etkileme, dürüstlük, enerji, güvenirlilik, amaca bağlılık, motivasyon, alçak gönüllülük,iletişim, piyasadaki gelişmeleri ve değişimleri yakından takip etmek...

İzzet Okumuş 1983 Uşak doğumlu, İmam Hatip Lisesi ve İktisat fakültesinden mezun ve 2004 yılından beri Almanya'da yaşıyor. Evli ve 7 yaşında bir erkek çocuk sahibi. Prensip olarak hep kendi işinin patronu olmayı yeğlediği için derhal şirketini kurmuş. Intergold Food şirketinin sahibi olan İzzet Okumuş 8 yıldan beri gıda sektöründe tanınmış bir isim. Ve diğer bir işi daha var ki büyük sorumluluk taşıyor. Başarılı iş adamımız Türkiye'de 70 yıllık bir maziye sahip, merkezi Denizli'de olan ünlü ALTINTOP Kuruyemiş'in 11 kasım 2011 tarihinden itibaren Avrupa genel distribütörü, Avrupa genel menejeri. İzzet Okumuş ALTINTOP için bizi bilgilendirdi: "ALTINTOP KURUYEMİŞ sektöründe Türkiye'nin en köklü firmalarından biridir. 1962 yılında küçük bir leblebi imalathanesi olarak kurulan ALTINTOP KURUYEMİŞ ilk yıllarda yalnızca sarı leblebi üretimi yapmaktaydı. Sektördeki yenilikleri takip ederek kalite ve lezzet konusunda taviz vermeden Ürün kapasitesindeki artış ve Pazar payının büyümesi ile yeniden yapılanarak ALTINTOP KURUYEMİŞ GIDA SAN. TİC. A.Ş. ismini almıştır. İbrahin Tefenlili ise Altıntop Kuruyemiş'in yönetim kurulunda ve Denizli Ticaret Borsası Başkanıdır."

"Neden rekabetin güçlü olduğu adeta Kurtlar Sofrası diyebileceğimiz "Kuruyemiş sektörünü seçtiniz?" sorumuzu ise şöyle yanıtladı: "Türkiye gerek kuruyemiş gerekse diğer kuru gıdalar açısından şanslı bir ülke. Farklı iklimler ürün çeşidimizin pek çok ülkeden zengin olmasını sağlıyor. Ülkemiz, bazı AB ülkelerinin ve komşu ülkelerin kuruyemişte tedarikçisi durumunda. Kuruyemişlerimiz Avrupa ülkelerinde çok tüketiliyor. Ağırlıklı ihracat pazarımız Avrupa Ülkeleri olunca... Bu sektörde de gerekli donanımlara, kriterlere sahip olunca... Distribütörlük teklifini kabul etmemem için sebep kalmıyor. Bu sektörde ürünleri iyi tanımak ve iyi tanıtmak, pazarlık yapabilmek, deneyimli olmak, iletişim (toptan ve perakende sıcak satış yöntemi - müşteriyle direkt kontakt) mutlaka şarttır. Müşterilerimin tepkilerini birebir değerlendiririm. Ağırlıklı müşterilerimiz Marketlerdir.

Raflardaki hızlı sirkülasyonda ürünlerimizdeki tazelik ve dayanıklılık büyük rol oynuyor. Şirket karından ziyade müşteri karını ön planda tutarım. İş ahlakı düsturumdur. Bu arada da "Susamlı Fıstık" herkesin denemesini tavsiye ettiğim bir ürünümüz. Lanse ettik. ALTINTOP Avrupa distribütörlüğü bünyemizde Avusturya, İsveç, Hollanda ve Fransa'da ve Almanya içinde 3 yerde (Duisburg, Münih, Nürnberg) bölge depolarımızı açtık. Ayrıca Firmam Intergold Türkiye Kocaeli Gölcük'te tesisleri olan bir şirketin Buşah marka Pişmaniyelerin dağıtımını yapmaktadır. Önümüzdeki yıl bazı projelerimi de gerçekleştireceğim"

İzzet Okumuş'un biraz da özelini bilmek istedik. Kendini şöyle anlattı genç iş adamımız:

"Aşırı derecede hümanistim, dostluklara çok değer veririm ama ticarete başladığım andan itibaren dostlukların da belirli bir sınırda tutulması gerektiğini öğrendim. Almanya'daki eğitim sistemini beğenmiyorum. Oğlum Muhammed Ali'yi kesinlikle burada okutmak istemiyorum. İsminden dolayı ırkçılık problemleriyle de karşılaşabileceğini düşünüyorum. Futbol sevdiğim sporlardandır. Fanatik Galatasaray'lıyım, Türk Sanat Müziği tutkunlarındanım".

Kontakt: İzzet Okumuş
Lager & Büro:
Reitknechtstr.10
80639 München
Tel.: 089 18 95 35 51
Fax: 089 18 95 35 52
Mobil: 0172 47464 64
email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
www.intergold-gmbh.de


ARI / Münih


[Sayı: 91 – MART / NİSAN / MAYIS 2012]

 

 

 

Facebook`ta Paylaş
ari-magazin.Com