http://ari-magazin.com/resimler/banner/tuerkiyemfm.jpg

Türkce
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

CSU Uyum sorumlusu milletvekili Martin Neumeyer’e Türk gazetecilerden plaket

 

CSU Uyum sorumlusu milletvekili Martin Neumeyer’e Türk gazetecilerden plaket

Yeniden Bavyera Hükümeti Uyum Sorumlusu olarak seçilen CSU Milletvekili Martin Neumeyer’i makamında ziyaret eden Münihli Türk gazeteciler kendisine bir plaket verdi.

ARI / Münih / Ahmet İNCEL

Daha önceki dönemde başarı ile Bavyera Hükümeti Uyum Sorumlusu görevini yürüten CSU Milletvekili Martin Neumeyer’e yeni dönemde de aynı görev verildi. Münih’te görev yapan Türk gazeteciler, Neumeyer’e verimli ortak çalışmaları dolayısıyla bir plaket verdi. Neumeyer’e plaketi Türk gazeteciler adına Anadolu Ajansı’ndan Orhan Tinengin sundu. Plaketi alınca oldukça duygulanan Neumeyer “şimdiye sürdürdüğümüz verimi çalışmaların yeni dönemde de sürmesi en büyük arzumdur. Uyum sorumlusu görevini o kadar çok severek yapıyorum ki parti içindeki arkadaşlar bana şaka ile karışık “Türkenmartin” (Türkler’in Martin’i) veyan “Halife” demeye başladı. Bu ifadeler bana sadece gurur verir. Bu göreve başladığımdan bugüne baktığımda kendi partim içinde uyum konusunun daha ciddiye alınmaya başladığını görüyorum. Bu günlerde Başbakanımız Horst Seehofer’i Türkiy’ye resmi ziyaret etmesi için etkilemeye çalışıyorum. Türkiye ziyareti derken sadece Ankara-İstanbul’u değil, Mardin’e Malatya’ya ve Karadeniz bölgesine ziyaret etmesini istiyorum. Bu bölgeleri de görürse Türkiye’nin gerçek güzelliğini daha iyi anlayacağını düşünüyorum” dedi.

Partisinin SPD ile yaptığı büyük koalisyon anlaşmasına da değinen Neumeyer “bu bir aşk değil, mantık evliliğidir.  Çifte vatandaşlık, otoban ücretleri ve asgari ücret konularında her iki partide de zorunlu olarak ortak yol bulunarak anlaşma sağlanabilmiştir. Bu çok doğaldır” dedi. Bavyera Parlamentosu’nun ilk göçmen kökenli milletvekili Arif Taşdelen (SPD) ile tanıştığını söyleyen Neumeyer “kendisi ile göçmen kökenliler ve uyum konusunda çok verimli ortak çalışmalar yapabileceğimize inanıyorum” dedi. 13.12.2013 Cuma.

 

 soldan saga: Ali Mercimek ( Hürriyet), Zeki Ege (Yeni Posta), Esin Tekige (ARI), Martin Neumeyer, Orhan Tinengin (A.A.)  

Martin Neumeyer, Türk gazetecilerin verdiği  plakete çok sevindi.

 

 

 

soldan saga: Ali Mercimek, Ahmet Incel, Zeki Ege, Martin Neumeyer, Orhan Tinengin

Facebook`ta Paylaş
ari-magazin.Com