http://ari-magazin.com/resimler/banner/tuerkiyemfm.jpg

Türkce
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Saygıdeğer İşadamlarımız ! Farkedin ne olur bu gizli hazineleri..- Dilek Baykal.

 Saygıdeğer İşadamlarımız !  Fark edin ne olur bu gizli hazineleri...

 

 KÖŞE YAZARIMIZ  DILEK BAYKAL

 

Saygıdeğer İşadamlarımız !  Fark edin ne olur bu gizli hazineleri...

 

Ben bu şehirde nefes alamıyorum diyenlere şaşırmamam mümkün değil !

Nasıl da nefes alıyor aldırıyor bu şehir onunla birlikte nefes almasını bilene.

Bu kez ne kahve, ne de çay içmeden fırladım evden. Beni bekleyen 11 tane minik yürek varken vakit kaybetmeye tahammülüm yoktu. Daha bir saat önce İstanbul 'dan dönen kendi prenseslerimden özür dileyip (  Münih Türkgücü Ataspor)  C Grubu  genç futbulcularıyla sabah kahvaltısında buluşmak üzere Özdeveli Pide salonunun kapısında aldım soluğu... Işte yine nefes nefese !  

Yine nefes nefese heyecanla kapıyı açtığımda  beni  Teknik sorumlu  Şahin bey  güler yüzüyle içeri buyur etti. Masanın etrafına dizilmiş meraklı soran gözlerle bekleyen 13-15 yaş grubu futbolcularıyla  tek tek tanışmanın, sıcacık sevgi dolu  elleri avucumda hissetmenin, saygıyı hürmeti o çocuklarda görmenin huzuruyla masadaki yerimi aldım..

Nedense  yüreğim bir tuhaf oldu, güzel anılara dalıverdim birden..Eskileri konuştuk Şahin beyle kuruluşu , bugünlere taşınışı,  verilen emekler, değerli şahsiyetler... Kimler gelip geçmemişti ki tarihinden Münih Türkgücü'nün !

Erhan Önal , Savaş Koç ilk akla gelen isimlerdir ya unutulmayan yöneticileri ;  rahmetle anmadan geçemiyeceğim:  Eti Çeliktin, Akşit Gürfırat , Mesut Baba:  Hayatta olan  Ziya Boztepe, Ergün Berksoy, Saffet Çavuşoğlu,  hepsi bir anda  geçiverdi gözümün önünden siyah beyaz film şeridi gibi.

Aynı Osmanlı imparatorluğu gibi bir dönemdi Türk Gücü'nün yaşadığı: kuruluş , yükseliş , gerileme dönemi ve Son....

Yeniden doğuş; küllerinden doğan Anka kuşunu anımsatırcasına oldu....

                                                ( MÜNİH TÜRKGÜCÜ ATASPOR )

Gaye !   Başarı, bütünleşmek,  yarınlara güvenle bakabilen gençler yetiştirmek.....

Genç Takımı C grubu Sorumlusu Şahin beyin açıklamaları öylesine açık ve nettiki ; Çekirdekten futbolcu yetiştirmek ,  küfürden , kavgadan , şiddetten uzak tutmak , birlik ve beraberliğin simgesi saygı ve hürmetin en güzelini doğrusunu  bu gençlere öğretebilmek , onları başta  Vatanımıza , bulundukları ülkeye , topluma kazandırmayı ilke edinen bundan ötürü gecelerini gündüzlerine katan fedakar hocalarının  , Antrenör leri Metin hoca, Mustafa hoca, bir baba şefkatiyle tek tek onlarla ilgilenmeleri  onların hoşgörü çerçevesi içinde antreman yapmalarını, birbirleriyle yardımlaşmalarini, arkadaşlığı , dostluğu bıkmadan usanmadan tekrarlamaları gözümden kaçmadı.. Hepside itaatkar, saygı dolu bakışlarla hocalarından gelecek tek bir işareti bekleyen, direktifleri büyük bir özveriyle yerine getiren bu genç futbolcuları gururla izledim. Onların maç esnasında birbirleriyle yardımlaşarak 6 gol atmaları bu kez bu başarıyı birbirlerini sıkıca sarılarak kenetlenerek kutlamaları gerçekten beni nefes nefese bıraktı....

Eksikler vardı gözümden kaçmayan; yoktu bu gençlerin aileleri, yoktu... Maçta yalnızdılar... Hocaları ve birkaç seyircinin dışında aileler yoktu !

Şahin beyin de belirttiği gibi en büyük destek ailelerdi ve Takımın As yöneticileri !

Onlarda ihmal ediyorlardı bu elmas gibi işlenen gençleri. Halbuki arada bir gelseler emindi herşey çok daha güzel ve verimli olacaktı , coşacaktı bu gençler sahada , daha da başarıya koşacaklardı...  Bir de  saygıdeğer İşadamlarımız !  Lütfen gençlere daha bir eğilelim, onlar geleceğin Mesut Özil , Nuri Şahin , Hamit' leri ve çok tabiki Türk Futbol Federasyonu sizler de sayın görevliler burada yetişen bu çocuklarmıza sahip çıkın, bunlar hepsi çekirdekten yetişiyor,  yirmi yaşından sonra futbolcu olmuyorlar... Fark edin ne olur bu gizli hazineleri... Onlar sizlerin de çocukları ...

Ben buradan sesleniyorum! Sevgili anne ve  babalar, çocuklarınızı lütfen getirin, bu nadide hocaların ellerine teslim edin, korkmayın herşey değişti, küfür , şiddet , kavgasız bir ortam... Gelin onları izleyin,  sizin varlığınız orada onlari izliyor olmanız onlara apayrı bir gurur verecektir.

Ben bugün çok duygusal anlar yaşadım, yine nefes nefes Münih... Anılar siyah beyaz..

Gelecek vaat eden pırıl, pırıl yürekler,  saygılı disiplinli sevgi dolu... Fedakar hocalarıyla bu nadide futbol takımımıza başarılar diliyor, böylesine bir güzel günü bana hediye ettikleri golleriyle daha da bir perçinliyen gençlerimize hayat yollarının ışık dolu olması dualarımla yanlarından ayrılıyorum.

 

 

 

 

Yazarın Diğer Yazıları

 

Facebook`ta Paylaş
ari-magazin.Com